Patent Microsoft voor telefooncensuur

Softwaregigant Microsoft heeft patent gekregen op een systeem dat digitale audiodata filtert en bijvoorbeeld ongewenst taalgebruik tegenhoudt of kuist.

Het systeem werkt met een automatische filter op een audioband, die de inkomende audiodata in near realtime of naderhand screent. Het filter treedt in werking bij een bepaald woord of foneem, de klank van een woord. Het systeem vergelijkt de woorden en klanken met een lijst die vermeld staan als ongewenst.

Zodra de woorden nagenoeg overeenkomen vervangt het programma de woorden meteen door synoniemen of verwijdert de woorden helemaal. En na de screening verstuurt het programma de opgeschoonde data.

Scheldwoorden
In de praktijk zijn dus scheldwoorden en ander ongewenst woordgedrag te censureren. Bijvoorbeeld als bijvoorbeeld een werknemer van een bedrijf een klant de huid vol scheldt, dan weet de klant van niks dankzij het filter op de audioband. Als de software geïnstalleerd wordt binnen een bedrijf, dan kunnen de werknemers niets zeggen wat de baas niet wil.

Met het recentelijk toegewezen patent komt het censuurapparaat voor chat en telefoongesprekken binnen handbereik van normale bedrijven en ondernemingen.