
Nieuwsbrief maart 2024
NIEUWSBRIEF MAART 2024 Hallo allemaal! Het is wel weer eens tijd voor een mooie nieuwe nieuwsbrief, dus bij deze een mooi gevulde update van mij
Binnen de zorg ligt de lat hoog. En terecht. We investeren in kwaliteit, veiligheid, personeel en innovatie. Allemaal om patiënten en cliënten de beste zorg te bieden.
Toch is er één onderdeel dat in veel organisaties nog te weinig bestuurlijke aandacht krijgt: de kwaliteit van het eerste contact met patiënten. Of het nu gaat om een ziekenhuis, een GGZ-instelling, een thuiszorgorganisatie of een zorggroep, het eerste contactmoment bepaalt de toon. En dat eerste contact is in deze branche tot nog steeds vaak… de telefoon.
Klantcontact wordt binnen veel zorginstellingen nog te vaak gezien als iets praktisch of logistieks. Een telefooncentrale, een contactcenter, een facilitaire aangelegenheid.
Maar elke keer dat iemand belt, mailt of chat, gebeurt er iets wezenlijks: iemand zoekt zorg, steun of duidelijkheid.
Een goed ingericht KCC (Klant Contact Center) of SIC (Service Informatie Center):
Dat maakt het KCC niet alleen een ondersteunende dienst, maar een integraal onderdeel van het zorgproces.
Patient tevredenheid is een KPI die iedere zorginstelling kent. Deze wordt echter vaak gemeten op de (be)handeling, niet op de aanloop naar de behandeling toe (dus het eerste telefonisch contact). Dat is gek toch? Want dat is vaak het moment waarop een patient beslut of hij daadwerkelijk met jouw organisatie in zee wil, of het vertrouwen er is. In veel raden van bestuur komt klantcontact zelden als zelfstandig agendapunt aan bod.
Maar juist in die context is het verstandig om te kijken naar waar zorgvragen beginnen: bij de telefoonlijn, de chat of de mailbox.
Recente onderzoeken onderstrepen de urgentie:
Dat zijn niet alleen cijfers het zijn signalen over vertrouwen, continuïteit en toegankelijkheid van zorg.
Voor beleidsmakers en managers die klantcontact in hun portefeuille hebben, is dit hét moment om de waarde van het KCC zichtbaar te maken.
Vijf manieren om dat te doen:
Bij Quality Contacts zien we dagelijks dat aandacht het verschil maakt.
Onze klantadviseurs vangen niet alleen telefoontjes op, ze bieden rust, duidelijkheid en vertrouwen.
Met vakmanschap, empathie en slimme technologie.
Zorgcommunicatie verdient dezelfde aandacht als zorg zelf.
Want hoe we contact maken, bepaalt hoe mensen zich geholpen voelen.
En dát is uiteindelijk waar zorg om draait.

NIEUWSBRIEF MAART 2024 Hallo allemaal! Het is wel weer eens tijd voor een mooie nieuwe nieuwsbrief, dus bij deze een mooi gevulde update van mij

Omnichannel is merkbeleving. Een omnichannel-ervaring voor een klant betekent dat de klant via verschillende kanalen in contact kan komen.

Voor talloze organisaties verwerken wij data. Om op de hoogte te blijven en mee te denken over de laatste ontwikkelingen is Quality Contacts al 2jaren lid van de DDMA .

Iedereen heeft wel een slecht klantenservice-verhaal te vertellen. Lange tijd in de wachtrij aan de telefoon maar ook slecht te woord gestaan in een winkel of restaurant is een vorm van slechte klantenservice.

Multichannel, crosschannel en omnichannel: het verschil. – Dossier omnichannel klantcontact Het verschil tussen multichannel, crosschannel en omnichannel Om omnichannel te begrijpen, is het goed om
Ben je op zoek naar een opstapfunctie in Sales? Wil je werken in een enthousiast team waar veel ruimte is voor coaching en persoonlijke groei? Dan is deze vacature bij Quality Contacts, voor het project Delta, precies wat je zoekt!