
De stem achter het klantcontact – Angelique
Ik ben tijdens corona bij Quality Contacts komen werken in een periode dat iedereen vanuit huis werkte, bijna geleden 2 jaar alweer, sinds 24 april 2021.
Het is geen prettig nieuws, zeker niet voor organisaties die elke dag hun uiterste best doen voor anderen: de zorgsector staat opnieuw bovenaan als het gaat om het aantal datalekken. Volgens cijfers van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) kwamen er in de eerste helft van 2025 bijna 9.000 meldingen van datalekken binnen. Bijna een kwart van die meldingen kwam uit de zorg.
Het zijn confronterende cijfers die vragen oproepen. Hoe komt het dat juist deze sector, die draait om zorg en vertrouwen, zo kwetsbaar blijkt? En vooral: wat kun je eraan doen?
Een afspraakherinnering, een telefonische intake, het actualiseren van contactgegevens — het lijken misschien alledaagse handelingen, maar in de zorg hebben ze een extra lading. Achter elk contactmoment schuilt een mens: een cliënt, patiënt of naaste, vaak in een kwetsbare situatie. Die vertrouwt erop dat persoonlijke en medische informatie met de grootste zorgvuldigheid wordt behandeld.
Dát is de kern: zorg draait niet alleen om fysieke of mentale ondersteuning, maar óók om het zorgvuldig omgaan met data. Privacy en vertrouwen zijn onlosmakelijk verbonden. En dat vraagt om meer dan alleen goede bedoelingen — het vraagt om structuur, bewustzijn en duidelijke processen.
Een veelvoorkomende misvatting is dat datalekken het gevolg zijn van hacking of kwaad opzet. In werkelijkheid ontstaan ze vaak door menselijke fouten: een verkeerd verzonden e-mail, onduidelijke werkinstructies of gebrek aan kennis. Zeker in sectoren waar de werkdruk hoog is en systemen niet altijd goed op elkaar aansluiten, is het risico op fouten groter.
En die fouten kunnen grote gevolgen hebben. Niet alleen juridisch of financieel, maar vooral voor het vertrouwen van cliënten en patiënten. Juist daarom is het cruciaal om dit thema actief op de agenda te zetten en samen te werken met partners die informatiebeveiliging serieus nemen.
Bij Quality Contacts werken we dagelijks met organisaties in de zorg en welzijn. We voeren gesprekken met cliënten, mantelzorgers, patiënten en verwanten — namens zorgverzekeraars, GGZ-instellingen, apotheken en andere zorgorganisaties. Dat betekent dat we dagelijks met privacygevoelige informatie omgaan. En dat doen we met de grootst mogelijke zorg.
Onze visie is simpel: zorgvuldig omgaan met data is geen vinkje op een checklist, maar een basisvoorwaarde voor goed klantcontact. Dat begint bij bewustwording en eindigt bij aantoonbare borging. Daarom zijn we ISO-gecertificeerd:
We trainen onze klantadviseurs niet alleen op gesprekstechnieken, maar ook op het veilig verwerken van persoonsgegevens. Niet omdat het moet, maar omdat het hoort.
Goede zorg begint bij een goed gesprek. Maar een goed gesprek begint bij vertrouwen. Cliënten moeten erop kunnen rekenen dat hun verhaal veilig is bij ons — óók als we alleen de eerste lijn zijn in een langer zorgproces. Daarom investeren wij in systemen, opleidingen en bewustwording, en blijven we continu verbeteren.
We kunnen het ons simpelweg niet veroorloven om laks te zijn. Niet voor onze opdrachtgevers, en zeker niet voor de mensen die ons bellen met hun vragen, zorgen of problemen.
Datalekken in de zorgsector zullen helaas niet van de ene op de andere dag verdwijnen. Maar wat wél kan, is het structureel verbeteren van processen, het trainen van mensen en het kiezen voor partners die veiligheid en menselijkheid combineren.
Bij Quality Contacts zijn we meer dan een verlengstuk van jouw klantenservice: we zijn een partner in veilige, zorgvuldige communicatie. We helpen cliënten goed en snel op weg, zónder concessies te doen aan privacy of betrouwbaarheid.
Want als er iets is dat je in zorgcontacten niet wilt verliezen, is het vertrouwen.
Ik ben tijdens corona bij Quality Contacts komen werken in een periode dat iedereen vanuit huis werkte, bijna geleden 2 jaar alweer, sinds 24 april 2021.
Wie heeft wat gezegd? En wat gebeurt er als het woord voor woord wordt teruggeluisterd? Als een telefoongesprek wordt opgenomen, verdwijnen er een heleboel vraagtekens.
Zo maak je klantcontact in de welzijnssector écht mensgericht In de welzijnssector draait het om verbinding. De hulpvragen waarmee mensen aankloppen zijn zelden simpel of
Klanttevredenheid gaat erom hoe tevreden klanten zijn over een organisatie Een Customer Satisfaction Score (CSAT) biedt een eenvoudige en effectieve manier om de klantervaring te meten.
Bij Quality Contacts staat werkgeluk voorop. We steken veel tijd in de ontwikkeling en groei van onze medewerkers. Het doel hiervan is om medewerkers de
We zeggen het natuurlijk zelf, maar wij vinden dat het uitbesteden van je klantenservice veel voordelen heeft boven het intern beleggen van klantcontact activiteiten. Op